O mně 

 Dobrý den, jmenuji se Jan Flégl.

Narodil jsem se jednoho krásného podzimního dne roku 1979 nedaleko lesa Řáholce, v malebné oblasti Jičínska v Podkrkonoší.

Do vínku mi sudičky nadělily velkou citlivost. Velká citlivost je velkým darem, ale někdy i opakem, pokud ji správně nezačleníme do svého života. Díky tomu dokážu vnímat energie, lidi, věci, situace i místa jinak.

Od dětství mám velkou vášeň pro zvuky. Už ve školce mě fascinovaly zvuky rozličných hudebních nástrojů - bubínků, tamburín, dřívek, xylofonů atd. Neustále jsem si broukal a vydával nějaké zvuky, tehdy jsem ještě nechápal proč. Až o mnoho a mnoho let později mi došlo, že tímto mým broukáním jsem si vlastně ladil své vibrace, že zvuk mi pomáhal zklidnit se a naladit se na můj vnitřní svět.

Někdy okolo patnáctého roku mého života jsem se začal zajímat o relaxační hudbu z východu. Začal jsem sám svou cestou zkoumat meditaci skrze zvuk a začal jsem si uvědomovat vliv zvuku na psychiku. V 15 letech jsem si více a více začal uvědomovat, co znamenají slabiny vysoké citlivosti. Začal jsem hledat něco, co by mi pomohlo.

Hudba a zvuky se mým životem táhly jako tenká Ariadnina nit i přesto, že jsem se vyučil cukrářem a tomuto řemeslu se dlouhé roky věnoval.

Krátce po třicátém roku života si mě opět našly tibetské mísy. Tady konečně přišla odpověď na to, co jsem tak moc dlouhé roky hledal. Jak pomoci sám sobě a tomu, co jsem prožíval. Začalo to několika prvními mísami, ke kterým se postupně přidávali i další harmonizační nástroje. Na jednom festivalu v Brně jsem shlédl ukázku terapie s tibetskými mísami a naprosto mě to uchvátilo. Díky meditacím a vnitřní práci na sobě se mi začala postupně otevírat cesta zvuku. Začal jsem sám intuitivně zkoušet terapie s mísami na přátelích, kteří z toho byli nadšení. Pociťovali úlevu a euforii.


Brand foto: Michaela Krafková
Brand foto: Michaela Krafková


Cítil jsem, že mi zvuk pomáhá harmonizovat mou psychiku. Probudila se ve mně velká touha pomáhat. A tak začal i můj sebezkušenostní výcvik. Čas plynul a já se učil naslouchat zvuku. Moje osobní prožitky mě formovaly k pokoře a pochopení. I nadále jsem pokračoval v meditacích a dalším vzdělávání se. 

Postupně se formovala i Zvukové lázeň do podoby, v jaké je dnes. Zvuková lázeň není nijak ztuhlá šablona, je to vlastně takový živý proces, který neustále prochází dalším vývojem a postupně se prohlubuje.

Na podzim roku 2021 jsem otevřel Zvukovou lázeň po mnoha letech výcviku i mimo okruh svých přátel. Zanedlouho vznikly internetové stránky, na kterých teď čtete tento příběh. 

Díky úžasným snímkům od skvělé fotografky Michaely Krafkové se stránky rozzářily. Míša má neuvěřitelný dar zachytit do fotografie esenci vaší duše a to je za mě velká vzácnost. Pokud i vy chcete nafotit Brand fotografie nebo rodinné fotografie, určitě se jí ozvěte.

Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami - není něco co bych vymyslel. Práce se zvukem je ve východních učeních známá a praktikovaná již tisíce let. Zvuková lázeň v této konkrétní podobě se mi odkryla postupně během let díky meditaci a praxi se zvukem. Já jsem zprostředkovatelem a snažím se ji předávat v co nejčistší podobě vám, abyste mohli zažít tu krásu bezčasého plynutí v hlubinách bytí tady a teď sami v sobě.


Děkuji vám všem, že se s vámi a od vás mohu učit.

Těším se na setkání s Vámi, Honza.

S radostí spolupracuji

Energetická grafika

Magdi je úžasná talentovaná grafička, která se věnuje energetické grafice s velkým přesahem. Má cit vystihnout to, co o sobě možná ještě ani my sami nevíme. Jde o to otevřít se nekonečnému poli možností v nás a nechat se inspirovat. Magdi, DĚKUJI. Maga píše i blog Posvátné putování

Mé pravé Já 

Péťa a Mirek vytvořili nádherný prostor a nabízí služby péče o Vás s opravdu velkým přesahem. Do všeho dávají srdce a to poznáte už jen z toho, že je posloucháte jak s láskou o všem mluví. Nechte se opečovat, rozmazlit a hýčkat. Ať už masážemi, rituálem zavinování nebo pro ženy bylinnou napářkou. 

Mají i spoustu pomazlených produktů. 

Fotky s duší 

Míša je úžasná usměvavá fotografka, která umí objektivem fotoaparátu zachytit i to, co je jen těžko zachytitelné. Dokáže zachytit esenci Vaší duše. Míši brand fotografie mají velký přesah. Když se na fotky i po letech podíváte, budete stále v tom okamžiku. 

Samsāra Yoga Shala 

Samsāra yoga shala nabízí příjemné prostředí, kde se vyučují různé styly jógy pro dospělé, děti i lidi se zdravotním omezením.

V nabídce je také starobylé čínské umění čchi-kung, terapeutické kruhy, meditace, koncerty léčivých nástrojů, ale také přednášky a semináře na nejrůznější témata, která se propojují a vzájemně doplňují. Většina v duchu východních filosofií, ale ne jen jich. Těšit se zde ale můžete také ze zdravotnických přednášek, besed o rodičovských i psychologických tématech a z workshopů externích přednášejících a lektorů. 

Samsāra je proces přerozování duší do vyšších forem existence. Vrací nám to, co se máme naučit, abychom se mohli posunout dál. 

Samsāra je naše fyzické bytí, tady a teď. Tak se v ní pojďme společně učit.

Julie Wernerová - lektorka a majitelka studia

Odkazy

Níže přikládám odkazy na harmonizační nástroje, zajímavá videa a další.  

Tibet v Brně

Velice příjemná a ochotná paní Jurečková s božským výběrem tibetských mís, zvonků Dilbu, činelek Tingšá a dalších úžasností z Nepálu a Tibetu. 

Deštné sloupy

Deštné sloupy Martina Pečenky. Skvělá kvalita a česká výroba s ohledem k přírodě.  K dostání na Harmonizační nástroje


Koncovky - Gondovky

Marek Gonda, výrobce hudebních nástrojů a srdcař. A Markovi  úžasné píšťaly koncovky, nástroje s duší. 

Zpěv Ticha 

Davído Cháb, pořadatel workshopů bubnování na šamanské bubny. K dostání jsou i šamanské bubny, hand pany, píšťalky a další. 

Didgeridoo

Ondřej Polcer, srdcař přes Didgeridoo a práci se dřevem. 

Buben štěstí 

Nádherně znějící nástroje rozdávající radost a štěstí, šířící kolem sebe nádherné vibrace. Navíc za skvělou cenu.

Vykuřovadla, vonné tyčky

Skvělá kvalita vykuřovadel a vonných tyčinek.

Naděje byliny

Jedinečné tinktury s duší a srdcem, české výroby. Byliny od paní Podhorné užívám už 10 let a opravdu smekám před umem a láskou, s jakou jsou tinktury připravovány. 

Sahadža meditace

Z vlastní zkušenosti 10 let praktikování mohu jen a jen doporučit. Vlastimil Marek

Nadčasové přednášky českého alternativního hudebníka, zenového buddhisty, lektora, spisovatele a duchovního učitele Vlastimila Marka. 

Ondřej Smeykal 

Jeden z nejlepších  neaboridžinských hráčů světa na didgeridoo, který se mimo koncertování věnuje i pořádání workshopů výuky hry na didgeridoo. 

Klaus Wiese

Velmi kvalitní a hluboké nahrávky tibetských mís od špičkového hráče.