O Zvukové lázni


Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami je velmi účinná metoda práce se zvukem. Její principy vychází z východních nauk o práci s čakrami (čakra - energetické místo v těle popisované jako vír energie). Při harmonizaci postupně ladíme jednotlivé čakry zvukem a u klienta tím dochází k uvolnění na hluboké úrovni.

Při Zvukové lázni jsem intuitivně veden, kterou konkrétní tibetskou mísu, zvonek, činelky nebo jiný hudební nástroj mám vzít a kde přesně se zvukem pracovat. Na konkrétním místě se pracuje tak dlouho, dokud se daná čakra či místo na těle nezharmonizuje. Tělo vnímá zvuk nejen ušima, ale i kostrou, lebkou, povrchem těla, a dokonce buňkami v očích, které registrují změny tlaku vzduchu. Zvuk a hudba působí navíc přímo do center emocí a synchronizuje celé oblasti centrální nervové soustavy. Poslech zvuku mís uvádí tělo stavu hlubokého uvolnění navozením hladin alfa a théta v mozku.

Jako klient/ka ležíte 60 – 90 minut ve vám pohodlném oblečení na zádech na lehátku. Máte zavřené oči, relaxujete a užíváte si zvuky, které zní prostorem kolem Vás. Nemusíte vůbec nic, ani se snažit nemít žádné myšlenky. Zvuky si postupně dříve či později myšlení zklidní. Pokud usnete, nijak to nesnižuje účinek Zvukové lázně. Když se tělo uvolní, mohou se nastartovat procesy vlastní regenerace. Zcela vpořádku jsou i různé tělesné projevy jako např. hluboké dýchání, chrápání, kručení v břiše a další. Jedná se o projev toho, že se v těle rozproudila energie.

Na jemně-hmotné nefyzické rovině zvuk umí skvěle pracovat s mentálními záznamy, emoční nerovnováhou, starými emočními a rodovými vzorci a dalším. Zvuk disharmonický záznam jemně otevře a pročistí. Klient poté pociťuje úlevu.Zvukovou lázeň můžete absolvovat jednorázově či opakovaně. Každá harmonizace odráží Vaše současné nastavení a vnitřní naladění. Čistí se, co je aktuálně zapotřebí. Benefitem opakovaných Zvukových lázní je, že jdeme v čištění do větší hloubky a klienti si harmonizaci i více užívají, protože se dokáží lépe uvolnit.

Někdy pro Vás přichází při Zvukové lázni zcela konkrétní osobní poselství, jindy je to hloubkové čištění bez konkrétního obrazu. Pokud přijde konkrétní vjem, konzultujeme jej po skončení harmonizace. Někdy se stane, že Vaše duše neumožní přístup k hlubším záznamům, což plně respektuji. V tomto případě pročistíme a vyladíme čakrový systém. 

Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami ke mně postupně přicházela v průběhu 10 let až do podoby v jaké je dnes. Zvukovou lázeň jsem nikde nestudoval, je výsledkem intuitivního niterného vedení a vjemů.

Pro účely Zvukové lázně používám výhradně ručně tepané mísy. Oproti odlévaným mísám mají mnohem bohatší zvuk. Při harmonizaci uslyšíte zaznívat tibetské mísy, rituální tibetské šengy, zvonky Dilbu, činelky Tingša, úžasné české deštné sloupy a další nástroje, které Vás dokonale zrelaxují a vyladí.

Žádná sebelepší teorie nenahradí vlastní prožitek doteku Zvukové lázně. Bude mi ctí Vás touto krásnou harmonizací pomocí zvuků provést.

Těším se na setkání s Vámi, Honza.


Prosím počítejte s tím, že minimálně 30 minut po harmonizaci není možné usednou za volant a řídit.

Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami v této konkrétní podobě není vhodná pro ženy v těhotenství. Pro osoby s kardiostimulátorem, osoby s epilepsií nebo klienty v psychiatrické léčbě pouze po konzultaci s lékařem.

Zvuková lázeň - terapie tibetskými mísami nenahrazuje lékařské ani jiné ošetření.


Fotografie - Michaela Krafková - www.michaelakrafkova.cz