O Zvukové lázni


Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami je velmi účinnou bezkontaktní metodou práce se zvukem. Jako klient/ka ležíte 50 - 60 minut ve vám pohodlném oblečení na zádech na lehátku se zavřenýma očima, relaxujete a užíváte si zvuky, které zní prostorem kolem Vás. Nemusíte vůbec nic, ani se snažit nemít žádné myšlenky, zvuky si myšlení postupně zklidní. 

"Nejlepší je nic nečekat a otevřít se s důvěrou celému procesu."

Na počátku Zvukové lázně se otevírá "Posvátný prostor" pro práci s klientem převzatý z šamanské tradice, na konci se opět uzavře. Je to rituál, který slouží jednak k zabezpečí prostoru, ve kterém se pracuje. Zároveň je to čas i pro mě, abych se zkoncentroval a připravil se na příjem vjemů, které budou přicházet.

Účinky zvuku tibetských mís jsou individuální tak, jako je zcela jedinečná cesta každého z nás. Slyšíme nejen ušima, ale i kostrou, lebkou, povrchem těla a dokonce i v očích jsou buňky registrující změny tlaky vzduchu. Zvuk a hudba působí navíc přímo do center emocí, synchronizuje celé oblasti centrální nervové soustavy. Na fyzické rovině poslech zvuku mís uvádí tělo do stavu hlubokého uvolnění. Navozuje v mozku hladiny alfa a théta, které působí jako hluboký stav klidu. Na jemně-hmotné, chcete-li nefyzické rovině zvuk umí skvěle pracovat s mentálními záznamy, emoční nerovnováhou, starými emočními a rodovými vzorci a dalším. Zvuk disharmonický záznam jemně otevře a pročistí. Klient poté pociťuje úlevu.

"Zvuk je kromě drog nejsilnějším spouštěčem změn vědomí.

Ralph Metzner

Při Zvukové lázni jsem intuitivně veden, kterou konkrétní tibetskou mísu, zvonek, nebo činelky či jiný zvučící nástroj mám vzít. Jsem vnitřním vedením nasměrován, kde přesně mám v danou chvíli hrát a jakou intenzitou. Po rozeznění tibetské mísy si ruka sama vede intuitivně pohyby, které jsou v daném místě nebo prostoru potřebné. Zvučí se tak dlouho, dokud se dané místo nezharmonizuje. To je opět určeno vnímáním a zároveň sluchovým vjemem, že "zvuk je v pořádku". Když toto řeknu klientům, ptají se jak toto poznám? Neumím to vysvětlit, prostě to přijde jako niterný vjem a někdy jako obraz v srdci. 

Někdy se stane, že klient usne. I toto je zcela v pořádku a v žádném případě to neubírá ničemu na hloubce působení celé harmonizace. Pokud se tělo dokáže uvolnit, může se nastartovat proces vlastní regenerace. Zcela v pořádku jsou i různé zvuky těla, jako např. kručení ve střevech, hluboké dýchání atd. Jedná se o projev toho, že se v těle rozproudila energie. 

"To nejdůležitější tkví v nás samotných. Chuť, odvaha a vůle ke změně. Ani sebegeniálnější technologie za vás nevyřeší otázku vaší existence. Může být ale klíčem ve dveřích. Ve dveřích jinam."

Vlastimil Marek

  


Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami je pro každého klienta zcela individuální dle jeho současného nastavení, rozpoložení atd. Odráží se zde Vaše vnitřní naladění a harmonizuje co je aktuálně zapotřebí. I když klienti chodí pravidelně, nikdy ani u toho samého klienta nejsou probíhající procesy stejné. Při opakovaných Zvukových lázních klienti potvrzují, že je pro ně ještě hlubší a více si jí užívají.

"Zvuk je dle zjištění západních psychologů nejspolehlivějším průvodcem na cestě do podvědomí a zpět."

Někdy pro klienta přichází zcela konkrétní osobní poselství, jindy je to hloubkové čištění bez konkrétního obrazu toho, co se čistí. Pokud přijde konkrétní vjem, konzultujeme jej s klientem na konci. Někdy se stane, že duše klienta odmítne přístup k hlubším záznamům, což plně respektuji, i k tomuto jsem byl veden v průběhu dlouholetého výcviku. V tomto případě pročistíme a poladíme čakrový systém. Klientovi tuto skutečnost sdělím po ukončení Zvukové lázně. Nic se nečistí silou ani násilím, harmonizuje se pouze to, co duše klienta dovolí a co je již ochotná odložit. Je plně respektována svobodná volba každé bytosti. 

"Harmonický zvuk tibetských mís obnovuje naše přirozené niterné nastavení, vrací nás zpět k sobě samým."

Ke Zvukové lázni - harmonizaci tibetskými mísami jsem si opět našel cestu asi před deseti lety. "Opět" píšu zcela záměrně, protože se domnívám, že se zvukem nepracuji v průběhu životů poprvé. Na jednom ezoterickém festivalu jsem zhlédl práci Jany Remerové z Brna s tibetskými mísami. To mě velmi inspirovalo a uchvátilo, začal jsem objevovat vlastní cestu zvuku. Nejdříve jsem Zvukovou lázeň dělal pro přátele. Ti byli nadšení, a tak se postupně za ty roky celý proces postupně odkrýval až do podoby v jakém probíhá Zvuková lázeň dnes. Zvukovou lázeň - harmonizaci tibetskými mísami - jsem nikde nestudoval, je výsledkem intuitivního niterného vedení a vjemů.

Pro účely Zvukové lázně používám výhradně ručně tepané mísy. Jejich výroba je velmi fyzicky náročná a umění jejich výroby se předává z generace na generaci. Oproti odlévaným mísám mají mnohem bohatší zvuk. Při terapii dále uslyšíte zaznívat rituální tibetské šengy, zvonky Dilbu, činelky Tingša a úžasné české deštné sloupy, které Vás dokonale zrelaxují a vyladí.

"Žádná sebelepší teorie nenahradí vlastní prožitek doteku Zvukové lázně - harmonizace tibetskými mísami."

Bude mi ctí, Vás touto krásnou harmonizací pomocí zvuků provést.


Prosím počítejte s tím, že minimálně 30 minut po terapii není možné usednou za volant a řídit.

Zvuková lázeň - harmonizace tibetskými mísami v této konkrétní podobě není vhodná pro ženy v těhotenství. Pro osoby s kardiostimulátorem, osoby s epilepsií nebo klienty v psychiatrické léčbě pouze po konzultaci s lékařem.

Zvuková lázeň - terapie tibetskými mísami nenahrazuje lékařské ani jiné ošetření.