O terapii

Účinky zvuku tibetských mís jsou individuální tak, jako je zcela jedinečná cesta každého z nás. Společné ale je, že zvuky jsou harmonické a dochází k fyzickému a duševnímu uvolnění. Pokud nejste zvyklí odpočívat nebo neumíte zastavit, nemusíte se hned na poprvé zcela uvolnit. I tak klienti po skončení terapie popisují pocit úlevy, jako by odložili těžké závaží.

"Každý si z terapie odnese co má."

Na fyzické rovině poslech zvuku mís uvádí tělo do stavu hlubokého uvolnění. Navozuje v mozku hladiny alfa a théta, které působí jako hluboký stav klidu. Někdy se stane, že klient usne, ale to zcela neubírá ničemu na hloubce a působení terapie. Pokud se tělo dokáže uvolnit, může se nastartovat proces vlastní regenerace. Zvuková lázeň je bezkontaktní, zvuk proniká i tam, kam lidský dotek nepronikne, vibruje každou buňkou lidského těla.

Na jemně-hmotné, chcete-li nefyzické rovině zvuk umí skvěle pracovat s mentálními záznamy, emoční nerovnováhou atd. Při terapii je plně respektována individuální cesta klienta a jeho svobodná vůle.

Zvuk je dle zjištění západních psychologů nejspolehlivějším průvodcem na cestě do podvědomí a zpět.”

Pro účely Zvukové lázně používám výhradně ručně tepané mísy. Jejich výroba je velmi fyzicky náročná a umění jejich výroby se předává z generace na generaci. Oproti odlévaným mísám mají mnohem bohatší zvuk. Při Zvukové lázni dále uslyšíte zaznívat tibetské rituální zvonky Dilbu, činelky Tingša a úžasné deštěné sloupy, které vás krásně zrelaxují a vyladí.

Žádná sebelepší teorie nenahradí vlastní prožitek doteku Zvukové lázně, takže se velmi těším na viděnou.


Účinky terapie


Napomáhá uvést mozkové vlny do hladin alfa a théta, které podporují stav hluboké relaxace.

Pomáhá uvolňovat naše smysly a vyjadřovat zablokované emoce.

Zmírňuje napětí a stres.

Aktivuje mozková centra odpovědná za emoce, paměť a koncentraci.

Stimuluje intuici a kreativitu.

Mohou se uvolňovat skryté pocity, potlačená traumata, škodlivé mentální a energetické vzorce.

Jak terapie probíhá


Zvuková lázeň je bezkontaktní. Jako klient/ka ležíte 50 minut v klidu na zádech v pohodlném oblečení a relaxujete.

Během této doby postupně vycinkáme celé tělo od nohou až k hlavě. Chápu, že mnozí z vás jsou trochu nervózní z nového prostředí a nevíte, co čekat. Nejlépe je nemít žádná očekávání.

Uvolnit se nemusí být také jednoduché. Pak vám tedy doporučuji poslouchat zvuk. Jaký má tvar, odkud přichází, jak na vás působí, soustřeďte se na dech ... a to pomůže zklidnit myšlenky a napětí.

Prosím počítejte s tím, že minimálně 30 minut po terapii není možné usednout za volant či řídit. 

Zvuková lázeň jako terapie není vhodná pro ženy v těhotenství, ani pro osoby s kardiostimulátorem, osoby s epilepsií nebo klienty v psychiatrické léčbě.

Zvuková lazeň nenahrazuje lékařské ani jiné ošetření.


Vhled přes karty