Jaký je původ a záměr Zvukové lázně - harmonizace tibetskými mísami?

31.12.2024

Zvuky a léčení zvukem provází lidstvo už tisíce let. Tradicí zachovaná a ceněná je tato praxe hlavě ve východních učeních a kulturách.

"Ten, kdo pozná tajemství zvuku, pozná i tajemství vesmíru."

Hazrat Inyat Khan

Zvuková lázeň – harmonizace tibetskými mísami se mi v této konkrétní podobě postupně odhalovala v průběhu deseti let díky meditacím, ztišení se, na základě niterných vjemů a vedení. Zároveň s tím jsem postupně dokupoval další potřebné mísy a nástroje. Mým hlavním úkolem je při harmonizaci pečlivě naslouchat zvuku a řídit se intuicí, kterou danou tibetskou mísu či jiný nástroj mám vzít a kde hrát. Na daném místě se působí zvukem tak dlouho, dokud se konkrétní místo či oblast nezharmonizuje.

Když už jsem se po letech rozhodl, že Zvukovou lázeň – harmonizaci tibetskými mísami začnu dělat nejen pro přátele, ale i pro další lidi, měl jsem záměr. A ten byl, aby bylo každému, kdo přijde, maximálně pomoženo, aby se lidi dostali do spojení se svou vlastní moudrostí a já si nevytvářel závislé klienty. Ať je na jejich vlastním rozhodnutí, jestli se vrátí opakovaně. A proto ani nemám určený přesný interval, kdy Zvukovou lázeň absolvovat. To nechávám na klientech, jak to cítí. Hlavní záměrem tedy je pomoci rozpustit bloky, které vám brání ve spojení sami se sebou. Když jsme ve spojení s vlastním nitrem, dokážeme vnímat laskavou vnitřní moudrost a vedení, činíme správná rozhodnutí pro dobro naše i ostatních.Píseň duše každého člověka je jedinečná, stejně jako jeho cesta. Jako průvodce nabízím cestu zvuku, kde společně hledáme řešení toho, co vás trápí. Pročistíme vaše čakry a světelné energetické pole. Vám se uleví a možná sami v sobě uvidíte řešení nebo náhled, který jste dříve neviděli. Ta řešení vzejdou z vás, ty vám tam při Zvukové lázni nedoplním. Vše už v sobě máte. Je jenom nutné odložit duševní balast. Pak víc a více září vaše jedinečnost, vaše pravá podstata a vy se dokážete rozhodovat více autenticky.

Jednou se mě kamarádka zeptala, zda už se zvukem konečně vyčistil její problematický vztah s tatínkem. Vysvětlil jsem jí, že zvuk pročistil to, co bylo potřeba a zbylá část je teď na ní. Vyčistili jsme to, co s čím v tuto chvíli nedokázala pohnout, aby v sobě našla vhled, sílu a moudrost situaci řešit. A právě díky pocitu, že to zvládneme, rosteme a cítíme svou sílu.

Zvuk může být naším úžasným průvodcem a pomocníkem na cestě růstu a zrání do vlastní síly a moudrosti.


"Zvuk tibetských mís jemně přivádí do přítomného okamžiku. Když nasloucháte pozorně, poznáte prostor ticha, jednotu bytí tam, kde není odloučení, žádná roztříštěnost. Pouze jednota, věčná přítomnost, láska ..."


Jsem vděčným žákem zvuku a jsem šťastný, že se mohu učit naslouchat. Naslouchat zvuku, písni vaší duše, že se s vámi mohu učit a společně rosteme.

Těším se na setkání s vámi při Zvukové lázni - harmonizaci tibetskými mísami.